Wolfgang Mitterer na Podlasie SlowFest

Laureat Prize of the Ars Electronic i wielu innych nagród muzycznych wykona utwory z programu free radio podczas trwającego w Supraślu Podlasie SlowFest. Wolfgang Mitterer zaskoczy uczestników festiwalu balansując między określoną muzyczną formą, a impowizacją.
Wolfgang Mitterer studiował elektroakustykę, muzykę organową i kompozycję muzyczką w Wiedniu i Sztokholmie. Jego twórczość nie zamyka nię jedynie na muzyce organowej, orkierstowej, czy operowej, artysta znany jest także z muzyki elektronicznej. W swojej twórczości nieustannie oscyluje pomiędzy ścisłą formą a improwizacją. Tworzy konceptualne instalacje dźwiękowe, konglomeraty improwizacyjne złożone z nieprzewidywalnych form muzycznych. Wśród kilkuset jego kompozycji muzycznych możemy znaleźć takie unikalne produkcje jak labyrinth 6-11 na trzy chóry, trzy orkiestry dęte, pięć trąbek i elektronikę, ale też espirando na elektronikę, dwa cymbały, dwie gitary i cztery banja. Wolfgang Mitterer jest laureatem wielu muzycznych nagród, między innymi Prize of the German Recording Critics, Prize of the Ars Electronic, Prix Futura Berlin, Emil-Berlanda Prize, Music Prize of the City of Vienna. Na festiwalu wykona program free radio, częściowo improwizowaną muzykę na fortepian preparowany i elektronikę. Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 20:00 w Domu Ludowym. Wspiera go Austriackie Forum Kultury.

***
Podlasie SlowFest to interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie – przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji.

Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Opracowała Wiktoria Tarlecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *