TOWARZYSKOŚĆ TO ZDROWIE! JESIENNY FESTIWAL NAJLEPSZYCH RESTAURACJI

Jesienna edycja Kraków Restaurant Week, Festiwalu najlepszych Restauracji, dedykowana jest towarzyskości. Festiwal odbędzie się od 21 do 30 Października. Weźmie w nim udział około 30 najlepszych restauracji z Krakowa. Zaprezentują gościom starannie przygotowane, trzydaniowe doświadczenie restauracyjne w festiwalowej cenie 39zł.Regularne i zdrowie odżywianie od dawien dawna kojarzone jest ze zdrowym, długim i szczęśliwym życiem. Tymczasem najnowsze badania wskazują, że dla długiego i zdrowego życia ważne są nie tyle zdrowie posiłki, co spożywanie ich z bliskimi. Bezpośrednie życzliwe relacje międzyludzkie są zdrowsze od tych w internecie (http://bit.ly/2b8A4h7), a ich podstawowym budulcem jest właśnie czas wspólnie spędzany przy stole. Jak pokazują np. omawiane szeroko także w polskich mediach badania kanadyjskiej badaczki Susan Pinker “osoby towarzyskie, które spotykają się regularnie w stałym gronie, choćby po to, żeby coś zjeść i poplotkować, mają większe szanse na dłuższe życie niż te, które rzuciły palenie, schudły czy regularnie ćwiczyły” (http://bit.ly/2bC8vOb). Na szczęście jak pokazują badania i raporty opisujące polskie restauracje, Polacy coraz częściej i chętniej spędzają wolny czas z bliskimi, znajomymi i współpracownikami przy restauracyjnych stołach.

obrazek

Nadchodząca jesienna edycja festiwalu będzie pod każdym względem rekordowa. Restauracje i organizatorzy spodziewają się najwyższej dotychczas frekwencji. W ramach festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń dedykowanych restauracyjnej kulturze stołu oraz wspólnego spędzania czasu wolnego przy jedzeniu. W Krakowie odbędą się m.in. warsztaty gotowania, degustacje win, a koktajlbary przygotują specjalne karty. Na część wydarzeń obowiązują zapisy, a część z nich jest płatna.

Wszystkie szczegóły tych wydarzeń dostępne będą na początku października na stronie internetowej Festiwalu. W ramach Festiwalu odbędzie się także przedsprzedaż książki kucharskiej “Najlepsze przepisy najlepszych Restauracji”, która już w listopadzie ukaże się nakładem festiwalowego wydawnictwa.

Aby jeszcze bardziej rozbudzić polską towarzyskość, organizatorzy promują liczniejsze wspólne wyjścia na Festiwal. Przy Rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy Gość odwiedza Restaurację za darmo.

Warto także zarezerwować stolik jeszcze przed październikowy otwarciem Rezerwacji w ramach tzw. Wcześniejszych Rezerwacji. Gwarantują one dostęp do wyboru wymarzonego Stolika na 48 godzin przed startem Rezerwacji dla szerokiej publiczności.

Towarzyskość do zdrowie. Bądźmy więc towarzyscy i chodźmy do Restauracji!

 

Rezerwacje i najważniejsze daty:

 5-26.09.2016  Wcześniejsze Rezerwacje dające dostęp do najlepszych Stolików na  48 godzin przed oficjalnym otwarciem Rezerwacji.

27.09.2016  Otwarcie Rezerwacji dla posiadaczy Wcześniejszych Rezerwacji.

28.10.2016  Otwarcie Rezerwacji dla posiadaczy Kont Gościa.

29.10.2016  Otwarcie Rezerwacji dla szerokiej publiczności.

21-30.10.2016  Festiwal najlepszych Restauracji Kraków Restaurant Week 2016.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *