Targi Slow Fashion – dwie edycje na nadchodzącą #Jesień

Organizatorzy targów Slow Fashion przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników polskiej mody autorskiej. Tej jesieni odbędą się aż dwie edycje największego wydarzenia promującego projektantów, twórców i designerów ruchu ‘slow’. 9 odsłona będzie miała miejsce 30 września i 1 października na PGE Narodowym w Warszawie. Jubileuszowa – 10 edycja po raz drugi zawita do wrocławskiej Hali Stulecia (14 i 15 października).

Ambasadorką kolejnych dwóch wydarzeń została Olga Frycz. Aktorka dołącza do grona gwiazd wspierających polską modę autorską oraz wybierających ideą Slow Life. Poprzednio były to: aktorka telewizyjna i teatralna Ada Fijał, wokalistka i autorka tekstów  Natalia Przybysz oraz dziennikarka Chillizet i Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką.

Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują premierowe kolekcje na jesień i zimę 2017/2018. Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance oraz Kids. Po raz kolejny powstanie również Strefa Męska – przestrzeń dedykowana dla Panów, którzy w jednym miejscu znajdą ubrania, akcesoria, dodatki i usługi. ‘Slow’ to również powrót do natury, więc nie zabraknie strefy Ciało z naturalnymi kosmetykami z lokalnych manufaktur oraz bezpłatnymi usługami. Na targach Slow Fashion nie zabraknie bezpłatnych atrakcji Placu Zabaw i Kreatywności. To tu rodzice z dziećmi znajdą inspirujące warsztaty, książki czy ubrania i akcesoria dla najmłodszych.

Dla osób, które same chcą poczuć się jak twórcy organizatorzy przygotowują strefę #Warsztatownia, gdzie odwiedzający poznają działanie maszyn do szycia JUKI, uwiją kwiecisty wianek czy zaprojektują nadruk na tiszert czy torbę. Na gości w Warszawie czeka również strefa upcyklingu ubrań. Zajęcia poprowadzi Karina Wacławik wspólnie z Factory. Ponownie odbędzie się akcja Vive Textile Recykling „Torba za torbę”. Za torbę nie używanych już tekstyliów uczestnicy otrzymają ekotorbę projektu Mariusza Przybylskiego, której produkcja oszczędza 2600 litrów wody. O tym jak oszczędzać jeszcze więcej wody, a przy okazji czasu i pieniędzy goście dowiedzą się na stoisku Grohe – producenta filtrujących systemów kuchennych.

Idea ‘slow’ to też zwrócenie uwagi na człowieka, jego godziwe wynagrodzenie i poszanowanie praw pracowniczych. Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat i wesprzeć organizacje dbające o te kwestie będą czekać wolontariusze z Fundacji La Strada. Targi Slow Fashion od początku wspierają inicjatywy, które działają na rzecz świadomości procesów w branży modowej.

To wszystko już 30 września i 1 października na PGE Narodowym oraz 14 i 15 października we wrocławskiej Hali Stulecia . Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania”

Targi Slow Fashion #9 – Warszawska Jesień                                                                                                         
Kiedy: 30 września i 1 października 2017 r.
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień                                                                                                        
Kiedy: 14 i 15 października 2017 r.
Gdzie: Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

Targi Slow Fashion #9 – Warszawska Jesień: bit.ly/SlowFashion9
Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień: bit.ly/SlowFashion10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *