Targi Slow Fashion #8 – Wiosna

11 i 12 marca 2017 to data, którą warto zapamiętać. Wtedy to PGE Narodowy stanie się miejscem spotkania z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków. Nadchodzi  8 edycja targów Slow Fashion, która zwiastuje premierowe kolekcje rodzimych twórców na nadchodzącą wiosnę oraz lato.

Ambasadorką tej edycji wydarzenia po raz kolejny została aktorka teatralna oraz telewizyjna – Ada Fijał. Poprzednio były to wokalistka i autorka tekstów  Natalia Przybysz oraz dziennikarka Radia Zet Chilli oraz Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką. Ambasadorki targów wspierają polską modę, a w życiu prywatnym wybierają ideę Slow Life.

Podczas imprezy swoje produkty zaprezentuje grono starannie wyselekcjonowanych projektantów. Są to wystawcy, którzy tworzą zgodnie z ideą ruchu Slow, który definiowany jest jako świadome i mądre podejście do konsumpcji. Dzięki temu goście poznają lokalne marki, wytwarzające w Polsce, przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Misją targów jest wspieranie rodzimych biznesów, rozwój społeczności oraz edukacja na temat procesów zachodzących w branży modowej.

W tym roku wystawcy zostaną podzieleni na następujące strefy: Moda Premium, Casual, Street, Elegance oraz Kids. Po raz kolejny powstanie również Strefa Męska z produktami dla mężczyzn – modą, akcesoriami oraz kosmetykami.

Nie zabraknie również lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków. Punkt obowiązkowy targów to Warsztatownia, w której odbędą się zajęcia szycia worków na maszynach do szycia Juki, wicie wiosennych wianków oraz warsztaty tworzenia nadruków na torbach. W strefie Ciało organizatorzy przygotowali bezpłatny masaż tajski i analizę włosów oraz wystawców z naturalnymi kosmetykami.

Targi Slow Fashion to również odpowiedzialność społeczna, zaangażowanie w rozwój lokalnych biznesów i wsparcie zatrudniania fair trade. Po raz kolejny partnerami wydarzenia są Fundacja La Strada oraz Fashion Revolution Poland – organizacje, które przeprowadzą na miejscu akcje edukacyjne. Dodatkowo w bawialni dla dzieci będą czekać wolontariusze fundacji Family for Family, która umożliwia wymianę ubrań i butów między rodzinami uprzywilejowanymi z mniej zamożnymi.

To wszystko już 11 i 12 marca na PGE Narodowym. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania”

Targi Slow Fashion #8 – Wiosna                                                                                                         
Kiedy: 11 i 12 marca r.                                       
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

Targi Slow Fashion #8 – Wiosna: bit.ly/SF8wiosna
Strefa Męska na targach Slow Fashion #8 – Wiosna: bit.ly/SF8męska

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu „Slow”, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji.

Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market, Slow Weekend oraz Jestem Slow.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *