Święto muzyki świata w tym roku w dniach 21-23 kwietnia

Światowej sławy Artyści. Muzyka na najwyższym poziomie i gorący klimat. To tylko część z atrakcji, których można się spodziewać po tegorocznej – ósmej edycji Siesta Festival.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Gdańsku. Koncerty festiwalowe będą odbywać się w salach Filharmonii Bałtyckiej oraz w klubie Parlament.

Festiwal rozpocznie występ debiutującego w Polsce Dino d’Santiago.
Dino MF Shoot m

W tym roku wystąpią:

 • Eliane Elias – wielka pianistka i wokalistka jazzowa; o jej kunszcie świadczy i liczba nagród i nominacji i długoletnia popularności, i liczba nagranych i nagradzanych płyt, ale i takie smaczki jak wspólna fortepianowa płyta z Herbiem Hancockiem; na Siesta Festival wykona utworu ze swego najnowszego, Grammy – brazylijskiego albumu, bo któż może równać się w bossie z rodowitą niezwykle utalentowaną Brazylijką;
  (23 kwietnia, g. 19:00, Filharmonia Bałtycka)
 • Omara Portuondo – wokalistka sławnego Buena Vista Social Club, najwspanialszy głos Kuby zarówno tej sprzed rewolucji jak i (okazuje się) po erze Castro-rewolucji, wspaniała artystka, jedna z ikon muzyki świata, idealnie wpisująca się w charakter Siesta Festival (21 kwietnia, g: 20:00, Filharmonia Bałtycka)
 • Mor Karbasi – izraelska artystka już po pierwszych nagraniach okrzyknięta następczynią czy rywalką Yasmin Levy czy Marizy; z Mor Karbasi aż dwukrotnie wybierzemy się w śródziemnomorską podróż śladami żydów sefardyjskich i ich ladino
  (22 kwietnia g. 17:00 i g. 20:00, Filharmonia Bałtycka)

ELIA_HEADSHOT-3

 • Mario Pacheco i przyjaciele – twarz i prowadzący najwspanialszy na świecie lizboński klub fado: Club de Fado wraz z towarzyszącymi mu artystami będzie gwiazdą tegorocznych Nocy Fado (21 i 22 kwietnia, g. 22:00, sala kameralna Filharmonii Bałtyckiej)
 • Ballou Canta – zmysłowe tropikalne rytmy prosto z Brazzaville, Paryża i Martyniki; ze szczęśliwą, taneczną, zmysłową i ujmująco melodyjną muzyką z tej właśnie płyty Ballou Canta pojawi się po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu Siesta (23 kwietnia
  22:00, klub Parlament, Gdańsk
  ) (po raz pierwszy w Polsce)
 • Festiwal otworzy zaś Dino d’Santiago (21 kwietnia, g: 17:00, Filharmonia Bałtycka), młody portugalski artysta, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę, ma na swoim koncie i współpracę z takimi artystami jak znani siestowiczom Tito Paris czy Paulo Flores (po raz pierwszy w Polsce)

Bilety dostępne w e-bileteriach.

Na Festiwal zapraszają Organizatorzy oraz Magazyn SlowLife Patron medialny wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *