Slow Weekend w mieście królów

Już w tę niedzielę (8 maja) odbędzie się największa impreza lifestylowa w Polsce – Slow Weekend. Czwarta edycja wydarzenia będzie miała miejsce w krakowskiej Starej Zajezdni, gromadząc ok. 150 polskich twórców produkujących w zgodzie z zasadami Slow. 

Ambasadorem Slow Weekendu został Kamil Pawelski – Ekskluzywny Menel. Wybór padł nieprzypadkowo na jednego z najbardziej popularnych blogerów w Polsce. Kamil do swoich stylizacji wybiera polskie, niezależne marki, promując lokalnych twórców. Motywem przewodnim targów jest Przyjaźń, która zachęca do spędzenia wspólnie czasu z najbliższymi w trakcie Slow Weekendu.

Podczas imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla gości. Pierwsza z nich to strefa mody Slow Fashion z wyselekcjonowanymi polskimi projektantami odzieży, biżuterii i akcesoriów. Nie zabraknie również ubrań oraz dodatków dla najmłodszych w sekcji Kids. Żadna impreza lifestylowa nie obejdzie się bez dobrego jedzenia od foodtrucków oraz przestrzeni ze slow foodem. Współorganizatorem tej sekcji są Targi Prawdziwe Produkty – lokalna, krakowska inicjatywa oraz znany Warszawiakom Slow Market. Stałym punktem Slow Weekendu jest również strefa Ciało z naturalnymi kosmetykami oraz bezpłatnymi usługami. Ponadto dla fanów relaksu przygotowana zostanie przestrzeń chill out z leżakami i napojami.

Slow Weekend event

Impreza to również szereg aktywności i atrakcji dla gości, dzięki Warsztatowni organizowanej z lokalnymi partnerami. Pierwsza z nich to strefa szycia na maszynach Juki, w której będzie można uszyć własną maskotkę. Symboliczne 10 zł stanowiące koszt udziału, przeznaczone zostanie na zakup zabawek dla dzieci z krakowskiego Szpitala. Dodatkowo przez cały dzień Slow Fashion Cafe zaprasza na lekcje przeróbek krawieckich. Plecenie wianków, to kolejna aktywność Warsztatowni. Dzięki firmie Floral Concept Store by Eva Klimek, goście będą mogli uwić wianek ze świeżych kwiatów. Nie zabraknie tworzenia własnych kosmetyków z naturalnych składników dzięki Mokosh Cosmetics. KABAK przeprowadzi konkurs na projektowanie własnej pary skarpetek. Wygrany wzór wejdzie do produkcji. Dla każdego miłośnika rowerowych wycieczek, możliwe będzie poddanie swojego sprzętu kontroli, dzięki obecności na imprezie warsztatu rowerowego dr Albin.

Slow Weekend to również atrakcje kulinarne dla całych rodzin. Kuchnia+ zaprasza na warsztaty gotowania, które przeprowadzi Daria Ładocha – prowadząca program „Ugotuj mi mamo!” oraz autorka bloga Mamałyga. Swoje aktywności przygotowuje również KukBuk wspólnie z Baziółką. Podczas ich trwania dowiemy się jak pielęgnować zioła, by nam służyły jak najdłużej.

Zabawę dla najmłodszych w trakcie wydarzenia zapewni bawialnia zorganizowana przez MiniMini+. W jej ramach będą się odbywać m.in. konkursy, gry, czy układanie puzzli. Poza tym obecny będzie kącik do kolorowania, a także Mini kino przedszkolaka i karaoke. Kolejną ciekawą atrakcją w przestrzeni dziecięcej jest Plac Rozwoju i Robotowo, które zorganizuje zajęcia z robotyki oraz kreatywne zabawy dla najmłodszych.

 

4  edycja Slow Weekendu, odbędzie się w niedzielę 8 maja 2016 roku w Starej Zajezdni w Krakowie

Slow Weekend #4 – Przyjaźń: https://www.facebook.com/events/1572760686385823/

Warsztatownia: https://www.facebook.com/events/1006537336082536/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *