Slow Weekend #7 – Lato!

Już 10 i 11 czerwca odbędzie się 7 edycja Slow Weekendu – największej imprezy, gromadzącej w jednym miejscu polskich twórców Slow. Industrialne hale warszawskiego Soho Factory wypełnią produkty wytwarzane przez najciekawszych rodzimych producentów. Inicjatywy te dbają o najlepszą jakość materiałów, produkują w limitowanych seriach oraz wspierają lokalne społeczności.

„Kupuj Lepsze Produkty” to hasło przewodnie Slow Weekendu, które zwraca uwagę na świadome podejście do konsumpcji. Dlatego partnerem strefy mody są targi Slow Fashion, które zadbają o wybór najciekawszych polskich projektantów mody, biżuterii i dodatków. Po raz kolejny na imprezie powstanie Strefa Męska, gdzie w jednym miejscu panowie znajdą ubrania, akcesoria czy kosmetyki. Co więcej będzie można skorzystać z usług barbera, wykonać tatuaż czy napić się whisky. Organizatorzy nie zapominają o dzieciach dla których przygotowana zostanie bawialnia oraz sekcja z ubraniami, grami, zabawkami czy akcesoriami.

W Strefie Ciało zaprezentują się producenci naturalnych kosmetyków oraz partnerzy z bezpłatnymi usługami pielęgnacyjnymi i relaksacyjnymi. Slow Weekend to również Strefa Slow Food – miejsce spotkań przy wspólnym jedzeniu, ale również edukacja na temat nie marnowania jedzenia. Efektem będą pokazy gotowania z resztek jedzenia (Foodsharing Warszawa). Dodatkowo goście dowiedzą się jak powstaje zakwas na chleb (Piekarnia Piwoński), dowiedzą się jak stosować żywność konopną (Konopie w kuchni) czy poznają polskie superfood (Marieta Marecka i Kuchnia+).

Nowością w tym roku jest Targ Konopny, którego ideą jest edukacja i podnoszenie świadomości społeczeństwa, dotyczącej korzyści zastosowania produktów z konopi. Na gości czekają wystawcy z  żywnością, lekami, kosmetykami, ubraniami czy tekstyliami.

Soho Factory to miejsce przyjazne zwierzętom, dla tego ponownie powstanie Strefa Zwierzaka organizowana wspólnie z Psiastkarnią. W jednym miejscu spotkają się wystawcy z szerokim asortymentem produktów dla czworonogów. Strefa Zwierzaka to nie tylko stoiska – to także warsztaty dla dzieciaków „Mój Przyjaciel Pies”, spotkania z trenerami i behawiorystami. Do tego konsultacje z dietetykiem weterynarii i groomerem, który omówi zasady pielęgnacji psa i zdradzi jak dbać o pupila. Nie zabraknie w tym miejscu fundacji PSYgarnij – nie kupuj, przygarnij, która edukuje całe rodziny na temat świadomej adopcji zwierząt.

Slow Weekend to również troska o środowisko i odpowiedzialną modę. Każdy kto przyniesie do strefy edukacyjnej Fundacji WWF Polska oraz VIVE Group – „VIVE! Drugie życie tkanin” torbę używanych tekstyliów otrzyma nową torbę na ramię z kolekcji „Adaptacja” Mariusza Przybylskiego, która wyprodukowana została wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu oraz bez zużycia wody. Dodatkowo na odwiedzających czekać będą atrakcje edukacyjne związane z recyklingiem tekstyliów, wystawa uszytej z recyklingowych tkanin kolekcji – „Transplantacja” autorstwa Mariusza Przybylskiego oraz warsztaty DIY nie tylko dla najmłodszych.

Warsztatownia to już stały projekt Slow Weekendu, który ma na celu przybliżenie gościom idei Slow Life. W tym miejscu każdy może poczuć się jak wystawca Slow Weekendu i uszyć worek na maszynie Juki, uwić wianek wspólnie z firmą Amarant, stworzyć autorski nadruk z Bazgrołakami czy dowiedzieć się jak dbać o zioła z Pocket Garden.

#KupujLepszeProdukty

 

Slow Weekend #7 – Lato!
Link do eventu: https://www.facebook.com/events/1291687114218614/
Miejsce: Soho Factory, Mińska 25, Warszawa

Godziny trwania: 11:00 – 19:00.

Wstęp na imprezę: bezpłatny.

Możliwość swobodnego poruszanie się przez osoby niepełnosprawne.

Miejsce przyjazne czworonogom.
Link do zdjęć: bit.ly/SWzdjecia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *