Slow design Nowe Kolibki

Slow food, slow fashion – te terminy pojawiły się w Polsce kilka lat temu i szybko zyskały popularność. Życie „slow” to już trudniejszy koncept, ale zyskujący swoich zwolenników. A czym jest slow design? To idea, dzięki której można zmienić swoje otoczenie, zadbać o środowisko naturalne oraz relacje z najbliższymi. W Gdyni trwa budowa inwestycji Nowe Kolibki, jednego z pierwszych polskich osiedli, którego projekt był inspirowany filozofią slow design.

Tekst: Redakcja

Mieszkanie, które dobrze na nas wpływa, jest nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim powinno być po prostu „slow”, czyli wpisywać się nurt promujący równowagę między aktywnością a odpoczynkiem. Slow design postrzega człowieka w sposób holistyczny, odpowiada na jego potrzeby indywidualne oraz społeczne, promuje kontakt z przyrodą i dbałość o środowisko naturalne. Mieszkanie więc staje się nie tylko „sypialnią”, ale miejscem, gdzie regenerujemy siły psychiczne i fizyczne po dniu pracy, dzięki przebywaniu w przestrzeni zaprojektowanej z myślą o naszych indywidualnych potrzebach. Tam również możemy swobodnie pielęgnować relacje, które, jak udowadniają psycholodzy, stanowią podstawę dobrostanu. – Częste i pozytywne kontakty z innymi ludźmi, nie tylko rodziną, ale również przyjaciółmi, kolegami, sąsiadami, są ważnym elementem dbania o dobre samopoczucie. Pozostają ważną składową komfortu psychicznego związanego z poczuciem bezpieczeństwa. Nie przypadkowo dziś architekci tyle uwagi przywiązują do planowania takich przestrzeni jak parki czy bulwary, które pozwalają ludziom, na co dzień zamkniętym w biurach, „pobyć” z innymi. – wyjaśnia Katarzyna Siedlik, psycholożka, trenerka rozwoju osobistego.

Deweloperzy uważnie przyglądają się nie tylko trendom architektonicznym, ale również najnowszym doniesieniom nauki, w tym psychologii. Tak właśnie powstają osiedla trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, zlokalizowane blisko centrum, a przy tym zaprojektowane tak, aby mieszkańcy mogli relaksować się w otoczeniu przyrody i niebanalnej architektury zielonej. Osiedle Nowe Kolibki przy ulicy Bernadowskiej w Gdyni to miejsce, gdzie idee slow design i slow life są w pełni realizowane poprzez elegancką architekturę wspierającą integrację mieszkańców, ale zapewniającą potrzebną każdemu intymność. Bliskość infrastruktury miejskiej zarówno Gdyni, jak i Sopotu, oznacza oszczędność czasu, brak konieczności spędzania cennych minut, a nawet godzin, w korkach. Wyjątkowa lokalizacja osiedla w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pozwoli, po dniu pracy, odetchnąć pełną piersią. Od morza osiedle dzieli zaledwie 800 metrów!

Nowe Kolibki to inwestycja dla ceniących wysoką jakość oraz dyskretną, wysmakowaną, elegancję. Niska, kameralna zabudowa doskonale komponuje się z zielenią i ciszą okalającego lasu, zaś ciepłe, doświetlone wnętrza odzwierciedlają spokój otaczającej inwestycję natury. Wykończenie osiedla inspirowane jest przyrodą – drewnem, kamieniem oraz oryginalną roślinnością. Inwestycje realizowane w zgodzie z ideą slow design poprzez zaplanowanie przestrzeni wspierającej budowanie relacji z innymi oraz  przyrodą, a także z indywidualnymi potrzebami oraz pragnieniami mieszkańców to gwarancja miejsca gdzie można po prostu dobrze mieszkać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *