Prawie 400 okazji do wyjścia z domu – startuje INDUSTRIADA 2016

Na ziemi, pod ziemią, nad ziemią, na wodzie, pod wodą, a nawet na wodzie pod ziemią – 11 czerwca w czasie INDUSTRIADY, święta Szlaku Zabytków Techniki przekonamy się, że przemysłowe historie kryją się dosłownie wszędzie.

Tegoroczna INDUSTRIADA odbywa się w 44 zabytkach w 27 miejscowościach województwa śląskiego. W sobotę 11 czerwca przekonamy się, że łączą je nie tylko przemysłowe historie, ale i bezpłatny transport. – INDUSTRIADA integruje: Szlak Zabytków Technik z obiektami, które jeszcze do szlaku nie należą; organizacje pozarządowe z instytucjami kultury, samorządami i prywatnymi przedsiębiorcami; pasjonatów techniki z artystami.
nazwa-data pomarańczowe biały napis
W tym roku dołączył do wydarzenia jeszcze jeden ważny partner – KZK GOP. Zatem 11 czerwca możemy bezpłatnie dojechać do zabytków techniki nie tylko pociągami Kolei Śląskich, ale i autobusami oraz tramwajami KZK GOP oraz specjalnymi INDUbusami przygotowanymi przez Górnośląski Związek Metropolitalny – informuje Henryk Mercik, Członek Zarządu Województwa Śląskiego – Zachęcam
do tego, aby poznawać piękno naszego regionu. W codziennych obowiązkach często brakuje czasu, aby spojrzeć na wyjątkowość tego, co zostawiła nam przemysłowa historia. Metropolia Silesia po raz szósty jest partnerem INDUSTRIADY. Organizując bezpłatny
transport pomiędzy obiektami, chcemy zachęcić mieszkańców do skorzystania z bogatej oferty postindustrialnej – dodaje Małgorzata Mańka-Szulik, Przewodnicząca Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego,Prezydent Zabrza.
serce-2016-300
Skorzystanie z bezpłatnego transportu Kolejami Śląskimi lub KZK GOP umożliwia specjalny kupon. Szczegóły na stronie industriada.pl. Dodatkowe INDUbusy, przygotowane przez Metropolię Silesia obsługują 20 przystanków. Łączą też dworce kolejowe w Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie Batorym, Katowicach i Sosnowcu z wybranymi obiektami INDUSTRIADY. W tych autobusach nie musimy mieć kuponu. Kolejne 3 busy, również bezpłatne, połączą obiekty z Bielska-Białej, Ustronia i Cieszyna. Bezpłatne busy będą także kursowały w Chorzowie (na trasie Huta Królewska – Szyb Prezydent) oraz w Częstochowie, gdzie pętlę łączącą tamtejsze obiekty obsługują zabytkowe „ogórki”, w których spotkamy emerytowanych przewodników z MPK Częstochowa. Także pomiędzy katowickim Giszowcem, Nikiszowcem i Szybem Wilson kursować będzie specjalny autobus – Ewaldobus. Nie zapominajmy również o płatnych przejazdach kolejami wąskotorowymi pomiędzy Bytomiem i Tarnowskimi Górami.
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wydarzeniu 🙂
Tekst i grafika: www.industriada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *