Pokazy food pairingu oraz cukiernictwa podczas Whisky Live Warsaw 2017

Tegoroczny Whisky Live Warsaw (13-14 października br.) to nie tylko okazja do spróbowania szerokiego spektrum smaków i aromatów tego trunku. To również szansa na poznanie potencjału whisky w kuchni, gdzie goście festiwalowi będą mogli wziąć udział zarówno w pokazach robienia czekolady, jak i food pairingu.

Organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu przygotowali ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Odwiedzanie kolejnych stoisk będzie przypominać podróż smakową po wszystkich zakątkach świata – zaczynając od kolebki whisky (czyli Irlandii i Szkocji), dalej przemierzając kolejne kraje Europy (m.in. Islandia, Włochy, Szwecja) aż do Stanów Zjednoczonych, po odległe rejony Dalekiego Wschodu (m.in. Japonia czy Tajwan).

Degustacja whisky to bez wątpienia główna część wydarzenia, ale nie jedyna atrakcja przygotowana dla gości zbliżającego się Whisky Live Warsaw. Po raz kolejny na miłośników whisky będzie czekać „Zatoka Smaku” – specjalnie wydzielona przestrzeń dedykowana miłośnikom dobrego jedzenia. W programie przewidziano m.in. pokazy kulinarne pod przewodnictwem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Autorskie kreacje kucharzy zostaną stworzone w oparciu o łączenie potraw z whisky, czyli tzw. food pairing. Jednym z zaproszonych gości jest Norbert Koch – członek kadry narodowej na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie w 2017 roku. Organizatorzy zaplanowali trzy pokazy – jeden w piątek oraz dwa w sobotę.

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów szeroko pojętych „słodkości”. Specjalne pokazy robienia czekolady, oczywiście z użyciem whisky, poprowadzi Marcin Paździor – mistrz cukiernictwa, kilkukrotny juror międzynarodowego konkursu „World Chocolate Master”. Cukiernik zaprezentuje między innymi serię autorskich, specjalnie przygotowanych na okoliczność Festiwalu, ręcznie robionych pralin. Warto również dodać, że jednym z wystawców na Whisky Live Warsaw 2017 będzie szwajcarska marka Favarger – producent wyśmienitej czekolady oraz kakao, której początki sięgają 1826 roku. Co ciekawe, firma do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

Elementem wieńczącym koncept kulinarny jest restauracja festiwalowa, w której serwowany będzie lunch przygotowany z użyciem whisky. Specjalne menu, składające się z zupy, dania głównego i dodatków przygotował Bartosz Czerwiński, szef kuchni marki Deli Catering, będącej Partnerem Festiwalu. W karcie dań znalazły się takie potrawy, jak: krem ze słodkiej kukurydzy, pstrąg w maślanym sosie, kurczak w burbonie czy duszona wołowina. A wszystko to „doprawione” odpowiednim gatunkiem whisky. Lunch można nabyć w cenie rozszerzonego biletu lub osobno (bezpośrednio podczas Festiwalu).

Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 października w Sangate Hotel Airport w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod adresem www.whiskylivewarsaw.com.

 

***********

Whisky Live Warsaw (www.whiskylivewarsaw.com) – impreza organizowana pod szyldem Whisky Live przez Tudor House, miejsce spotkań klientów indywidualnych, blogerów, dziennikarzy, restauratorów, hotelarzy, hurtowników i przedstawicieli świata biznesowego. Na świecie wydarzenie organizowane jest od 2000 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Londynie, by od tamtego czasu objąć swoim zasięgiem 36 miast na całym świecie.

Tudor House (www.tudor-house.pl) – działający od 1995 roku na polskim rynku największy importer alkoholi typu Premium. Jej właściciel – Jarosław Buss, jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie whisky. Jako pierwszy Polak w historii sędziował prestiżowe zawody World Whiskies Awards, odbywające się raz do roku w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *