Pejzaże, które odmienią Twój salon – wybieramy najciekawsze obrazy

Olejne obrazy na sprzedaż wystawiane w galeriach lub na aukcjach potrafią osiągać zawrotne ceny zwłaszcza, jeśli pochodzą spod pędzla znanego i cenionego artysty. Nie musisz jednak wydawać wszystkich swoich oszczędności, by zafundować sobie przepiękną dekorację wnętrza. Dzięki sprytnym i niezwykle efektownym rozwiązaniom możesz cieszyć się wyjątkowym przedstawieniem, które nie nadszarpnie Twojego domowego budżetu. Usiądź wygodnie i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Obrazy olejne drukowane na płótnie to znakomite połączenie tradycyjnego piękna i nowoczesnej technologii, dzięki czemu sprawdzą się doskonale we współczesnym domu lub mieszkaniu. Takie dekoracje, w przeciwieństwie do prawdziwych przedstawień wykonanych farbami, nie wymagają żadnego specjalnego traktowania. Nie musimy utrzymywać stałej temperatury ani wilgotności w pokoju, a tym bardziej konsultować ekspozycji naszego obrazu z wykwalifikowanym konserwatorem. W sytuacji, gdy kupujemy drogocenne dzieło, takie kroki mogą być koniecznością, jeśli nie chcemy, by za kilka lat na naszym nabytku pojawiły się krakelury lub przebarwienia. Drukowane obrazy olejne są odpowiedzią na czasy, w których żyjemy, ponieważ dostarczają nam przepięknych efektów wizualnych – takich jak autentyczne dzieła malarskie – nie wymagając jednak od nas specjalnego traktowania, na które możemy nie mieć wolnej chwili. Wśród wielu dostępnych wzorów na uwagę zasługują krajobrazy, ponieważ ich różnorodna forma sprawia, że będą doskonale wyglądać w każdej estetyce.

myloview.pl/obrazy/olejne-pejzaze/ 

Ukryty urok minimalistycznych pejzaży

Zastanawiasz się, jak mogą wyglądać drukowane obrazy olejne? Pejzaże, pomimo nowoczesnej technologii, nie różnią się niczym od klasycznych przedstawień. To znaczy, że możemy sięgnąć zarówno po realistyczne kompozycje, jak i oszczędne w wyrazie krajobrazy. W nowoczesnym salonie świetnie będą się prezentować wzory nawiązujące do bardzo emocjonalnych, ale jednocześnie minimalistycznych arcydzieł Williama Turnera, który ze wzburzonego morza uczynił swojego głównego bohatera. Inną propozycją może być wzór ukazujący samo tylko niebo pokryte czerwoną łuną zachodzącego słońca lub biało-czarne pnie młodych brzóz. Minimalistyczny pejzaż sprawdzi się zarówno w nowoczesnym wystroju, który wszelkiego rodzaju ozdoby i dodatki ograniczył do minimum, jak i we wnętrzu, w którym wiele się dzieje i chcemy wprowadzić element wyciszający całość.

Wiejskie inspiracje, które ocieplą aranżację

W historii polskiego malarstwa niezwykle istotną rolę odgrywają przedstawienia sielskiej przyrody. Wystarczy spojrzeć tylko na prace Leona Wyczółkowskiego, Jana Stanisławskiego czy Józefa Chełmońskiego. Miłośnikom tego nurtu z pewnością przypadną do serca nieco rustykalne obrazy olejne. Pejzaże wyjęte wprost z polskiej wsi znakomicie uzupełnią salon nawiązujący stylistycznie do przełomu XIX i XX wieku zwłaszcza, gdy oprawimy je w eleganckie ramy. Takie przedstawienia mogą nam także pomóc przełamać chłodny wygląd współczesnych aranżacji. Wbrew pozorom umiejętne połączenie przeszłości z teraźniejszością może przynieść całkiem interesujące rezultaty.

Pełen kolorów wyrazisty ekspresjonizm

Dzisiaj zaskakujące kolory na zdjęciach zawdzięczmy filtrom i odpowiednim programom do obróbki graficznej. W dawnych czasach taką funkcję mogła pełnić wyobraźnia artysty, co najlepiej przejawia się w arcydziełach ekspresjonistów i fowistów. W tych nurtach nie ma ściśle określonych zasad i reguł. Drzewa mogą być czerwone, fioletowe lub pomarańczowe, krowa pasąca się na łące żółta, a śnieg  niebieski. Takie obrazy olejne – pejzaże z pogranicza jawy i snu – spodobają się miłośnikom oryginalnych i wyrazistych dekoracji. Wieszając takie przedstawienie w salonie najlepiej zrezygnować z innych charakterystycznych ozdób. Świetnym rozwiązaniem będzie za to wprowadzenie do aranżacji kolorów z obrazu pod postacią poduszek na sofę, zasłon bądź osłonek na doniczki.

Tryptyk, gdy jeden obraz to za mało

Obrazy olejne z pewnością odmienią nasz dotychczasowy wystrój. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, a dysponujemy przestronnym metrażem, to doskonałym rozwiązaniem okaże się tryptyk, a nawet poliptyk, czyli wzór złożony z kilku obrazów, które dopiero zawieszone obok siebie stworzą pełną kompozycję. Tematyka może być dowolna: polna łąka, las, morskie wybrzeże, górskie szczyty lub zimowy, wiejski krajobraz. Najważniejsze, aby wybrane przedstawienie pasowało do urządzanego wnętrza. Choć obraz może być wyrazisty i przykuwać naszą uwagę, nie powinien odstawać od dominującej estetyki. Wtedy będziemy mieć pewność, że stworzyliśmy aranżację, która będzie się zachwycająco prezentować przez wiele lat.

Obrazy na płótnie to propozycja zarówno dla miłośników sztuki, jak i dla wielbicieli efektownych i oryginalnych ozdób. Bez przeprowadzania czasochłonnych remontów i rearanżacji możesz cieszyć się odświeżonym wystrojem w mgnieniu oka. Dokładnie tyle czasu zajmie Ci zawszenie dekoracji, która całkowicie zmieni charakter Twojego salonu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *