Ogród barw na wiosnę

Trendy w ogrodzie na wiosnę to odrobina subtelnego koloru w połączeniu z wiosenną roślinnością(tulipany, szafirki, hiacynty, etc.). Chcąc zaaranżować ogród lub balkon inaczej niż zwykle, warto pomyśleć o przemalowaniu prostych dodatków takich jak donice, rabaty lub stolik z krzesłami, tym samym nadając przestrzeni wyjątkowy i osobisty charakter.

Balkon, ogród czy działka to miejsca przede wszystkim kojarzące się z przyjemnością i relaksem. Aż 67%ankietowanych kobiet przyznaje, że to właśnie tam odpoczywa. „Ogród to moja <<terapia>>. Praca i wypoczynek w nim koją nerwy i dodają mi siły do działania” – podkreśliła jedna z respondentek. Ponadto,prawie połowa osób (46%) traktuje ogród jako miejsce reprezentacyjne, którym lubi się chwalić. Blisko połowa (47%) pań spędza czas w ogrodzie lub na działce na pracach konserwacyjnych i dekoracyjnych –te ostatnie są bardzo ważne aż dla 65% kobiet! Tyle samo respondentek uważa, że istotny jest dobór kolorów do aranżacji ogrodu. Badania pokazują, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy kobiety najczęściej dekorowały… donice. Jest to najbardziej uniwersalny element wystroju ogrodu, działki lub tarasu. Co ciekawe, 50% osób pomysły na przemalowywanie i ozdabianie wymyśla sama lub czerpie inspiracje z Internetu (64%).

„Wiosną w ogrodach dominują chłodne i pastelowe kolory, złamane delikatną zielenią.Roślinność budzi się do życia, a słodka woń i piękne barwy pierwszych zwiastunów wiosny takich jak, hiacynty czy szafirki przyciągają wzrok. Komponując wiosenną paletę Altax Viva Garden!poszukiwaliśmy kolorów zbliżonych do tych spotykanych właśnie w przyrodzie o tej porze roku. Biorąc także pod uwagę jasne, wiosenne słońce, odcienie farb są subtelne, nieco „rozmyte”. – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!

Altax Viva Garden! to nie tylko farby do dekoracji ogrodu, to także szereg sezonowych inspiracji, które podpowiedzą jak wykorzystać i połączyć oryginalną kolorystykę z roślinnością we własnej przydomowej przestrzeni.

Zdjęcia i tekst: materiały prasowe firmy Altax Viva Garden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *