Odrobina egzotyki na co dzień, czyli wybieramy spektakularną fototapetę

Większości z nas prawdopodobnie las tropikalny kojarzy się z wymarzonymi wakacjami, urlopem, na który z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Jednak ten urzekający krajobraz wcale nie musi być tylko chwilową przygodą i wytchnieniem od codzienności. Jeśli tylko masz ochotę na wyczarowanie zachwycającej aranżacji wnętrza, to wiecznie zielona dżungla jest znakomitym rozwiązaniem. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie fototapety. Las zmieni Twój pokój nie do poznania!

http://redro.pl/fototapety/las-tropikalny/

Dlaczego w centrum naszego zainteresowania znalazły się fototapety? Ponieważ to jeden z najszybszych i najbardziej efektownych sposobów na to, żeby przeprowadzić metamorfozę. Wprowadzając ten jeden tylko element spowodujemy, że dotychczasowy wygląd salonu, sypialni czy przedpokoju, zmieni się o 180 stopni. Z kolei malownicze przedstawienie dżungli będzie nie tylko efektowną ozdobą wnętrza. To także doskonała alternatywa, która pozwoli się nam cieszyć przepiękną przyrodą nawet wówczas, gdy zmęczeni po pracy wracamy do domu, a za oknem zamiast zieleni czekają na nas bloki lub ruchliwe i głośne ulice. I choć na wiele rzeczy nie mamy wpływu – na widok z naszego mieszkania lub klimat, w którym żyjemy i który pozostawia wiele do życzenia – to jednak wystrój naszego mieszkania zależy tylko i wyłącznie od nas. Malownicze fototapety: las tropikalny, egzotyczne kwiaty i kolorowe papugi sprawią, że nawet podczas śnieżnej zimy poczujesz się jak w środku upalnego lata.

Nowe oblicze znanych fototapet

Fototapety przeszły długą drogę od wielkiej popularności, przez całkowite zapomnienie, do renesansu, który trwa już od wielu lat. Słabej jakości dekoracje, które prezentowały stosunkowo wąski zakres dostępnych wzorów, o dziwo, były symbolem nowoczesności w latach 80. i 90. XX wieku. Gdy po kilku latach ochłonęliśmy, a nasz zachwyt opadł, kolorowe pejzaże okrzyknęliśmy mianem kiczu i zapomnieliśmy o nich na wiele lat. Dzisiejsze fototapety to jednak zupełnie inna bajka nie tylko z powodu o wiele lepszych materiałów, ale także zachwycających przedstawień: artystyczne zdjęcia, oryginalne kadry i widoki, do których dotrzeć udało się tylko nielicznym. Co więcej, sami możemy stać się autorem zachwycającej fototapety. Las tropikalny, który odwiedziliśmy podczas naszych wakacji może zamienić się w zapierającą dech w piersiach ozdobę ściany – wystarczy, że zgłosimy się do sklepu, który realizuje autorskie projekty.

Zachwycające zdjęcia i oryginalne grafiki

Zieleń to nie tylko symbol nadziei. To także kolor, który pomoże nam wprowadzić do wnętrza spokojny nastrój sprzyjający relaksowi i wypoczynkowi. Jeśli dużo pracujesz przy komputerze, to zielona kolorystyka pokoju zadziała niczym kompres na zmęczone oczy. Wyobraź sobie leśny zaułek, gęste liście tropikalnych drzew i schowane pośród nich krystalicznie czyste jezioro. A może zieloną gęstwinę, nad którą unoszą się poranne mgły lub wstaje złote słońce? Takie rozwiązanie będzie nie tylko efektowne, ale także praktyczne. Przestrzenne przedstawienie przyrody sprawi, że wprowadzimy do aranżacji wrażenie dodatkowej głębi, dzięki czemu nawet kameralny pokój będzie się wydawał większy, niż jest w rzeczywistości.

Malownicze zdjęcia to jednak nie jedyna opcja, jaką dają nam fototapety. Las może być także zaprezentowany w formie minimalistycznej grafiki ukazującej jedynie sylwetki drzew na tle nieba lub w radosnej estetyce boho, gdzie obok rysunkowych liści monstery lub bananowca znajdują się także przyczajone małpki lub barwne tukany. Wybór konkretnego wzoru powinien zależeć od stylistyki, jaka panuje w urządzanym wnętrzu. Klasyczne fototapety ze zdjęcia sprawdzą się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnie urządzonej przestrzeni, natomiast oszczędne w wyrazie graficzne przedstawienia znakomicie ożywią współczesną, stonowaną aranżację.

Wybierając fototapetę dobierz pasujące dodatki

Wyraziste fototapety nie lubią konkurencji, co nie oznacza, że muszą być jedyną ozdobą w naszym wnętrzu. By taki wzór dobrze się prezentował warto wprowadzić do wystroju korespondujące dodatki. Możliwości mamy bardzo wiele. Świetnie będą się prezentować ozdobne, egzotyczne rośliny doniczkowe, które staną się przedłużeniem tropikalnych drzew przedstawionych na ścianie. Jeśli zdecydowaliśmy się na wzór złożonych z samych tylko liści, możemy sięgnąć po kolorowy plakat bądź obraz z orchideą i hibiskusem lub wybrać wizerunki dzikich zwierząt, by przestrzeń nabrała pazura. Miłośnikom nowoczesnych rozwiązań spodobają się z pewnością ozdobne naklejki na meble z roślinnymi motywami, które sprawią, że wzór z fototapety delikatnie przejdzie ze ściany do wnętrza wystroju.

Intensywnie zielone lub wielobarwne fototapety (las tropikalny to nie same tylko drzewa, ale także rośliny i zwierzęta) spowodują, że nasz pokój, jak za sprawą magicznego zaklęcia, zamieni się z niewyróżniającej się niczym szczególnym przestrzeni w oryginalną i stylową aranżację. Szeroki wybór wzorów i zachwycających dodatków daje nam tyle dekoratorskich możliwości, że wręcz nie sposób odmówić sobie tej przyjemności, by przeprowadzić wymarzoną od dawna metamorfozę mieszkania.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *