Odetchnij zielenią

,,Odetchnij zielenią” – pod takim hasłem w dniach 31 sierpnia – 2 września w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE”. Przez 3 dni będzie to najbardziej zielone, pełne kwiatów i ogrodowych inspiracji miejsce na mapie Polski.

Za sprawą 300 wystawców z kilkunastu krajów – Europy, Ameryki Południowej i Afryki zobaczyć będzie można rośliny ozdobne i owocowe do małych i dużych ogrodów, kwiaty cięte i doniczkowe. Będzie można także zapoznać się ze sprzętem i technologiami, które ułatwią pracę w ogrodzie. Wizyta na targach to także źródło pomysłów na urządzenie ogrodu czy nawet małego skrawka zieleni na miejskim balkonie – na stoiskach wystawców zobaczymy gotowe aranżacje oraz pomysły na dekoracje.

Poszukiwacze nowości roślinnych zobaczą rzadkie odmiany i ciekawostki, ale też dowiedzą się jak je uprawiać i pielęgnować. Zobaczyć będzie można drzewa i krzewy ozdobne, ale też rośliny owocowe, pnącza, róże, gotowe żywopłoty, byliny, królujące o tej porze wrzosy i trawy ozdobne. Premiery na naszym rynku pokazane będą na jedynym w Polsce Konkursie Roślin Nowości.

Wrażliwi na urodę kwiatów powinni zajrzeć do części florystycznej (Flower Expo Polska) gdzie zobaczą egzotyczne kwiaty, piękne kompozycje i artykuły do dekoracji wnętrz. Mistrzowie florystyki i szkoły florystyczne pokażą jak tworzyć bukiety i kompozycje na różne okazje.

Bonsai show to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę – gotowe drzewka wykonane przez mistrzów oraz pokazy ich kunsztu, a także japońska kultura – parzenie herbaty, zakładanie kimono i pokazy japońskich mieczy to tylko część programu.

Inspiracje i informacje czekają też na uczestników bezpłatnych wykładów, które odbywać się będą w sobotę. W programie m.in.: ogród zgodny z naturą; niezawodne rośliny do małego ogrodu; skarby od pszczół; wysokie floksy w ogrodach. Na towarzszącym targom kiermaszu roślin kupić będzie można rarytasy i ciekawostki prosto od producentów.

Targi otwarte są dla publiczności w sobotę. Dla branżowych gości przeznaczone są dwa pierwsze dni – 31 sierpnia i 1 września. Architektów krajobrazu, firmy urządzające ogrody, właścicieli centrów ogrodniczych przyciągają seminaria, konferencje i warsztaty. Gościem specjalnym konferencji Dzień Architekta Krajobrazu będzie mistrzyni angielskich ogrodów – Ann Marie-Powell z Wielkiej Brytanii.

Zainteresowanych szczegółami i rejestracją na wydarzenia zapraszamy na www.zielentozycie.pl

Godziny otwarcia Wystawy:

31 sierpnia (czwartek)  –    9.00-18.00 – dzień dla profesjonalistów  (logowanie poprzez stronę www)

oficjalne otwarcie o 10.00 w Holu Głównym

1 września (piątek)             9.00 – 18.00 – dzień dla profesjonalistów

2 września (sobota)            9.00 – 17.00 – dzień dla publiczności

Bilety do nabycia w kasach na terenie EXPO XXI Warszawa podczas Wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *