Lepiej zapobiegać niż ratować

Każdy z nas wie, że zdrowie jest ważne. Niektórzy powiedzą nawet, że to nasz największy skarb. Niestety przy obecnym tempie życia, by nadgonić pędzący świat, odkładamy na bok sprawy zdrowotne. Schorowani, zmęczeni stajemy się coraz mniej wydajni, nieszczęśliwi. Idziemy więc do lekarzy, aptek, prosimy o coraz to kolejne pigułki, zabiegi, kuracje. Często leczymy tylko objawy, przykrywając prawdziwe źródło choroby, bo na dociekanie przyczyn nie ma czasu i chęci. Dotyka to nas wszystkich. Czy jest sposób, żeby się przed tym ustrzec?

Tekst: Krzysztof Szkarłat – Manager MERA SPA w Sopot Marriott Resort & Spa

Jest taka stara dewiza ratownicza „Lepiej zapobiegać niż ratować”. W wielu przypadkach choroby „dopadają” nas z powodu zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Atakują, kiedy organizm nie ma siły się bronić. Dlatego tak ważna jest higiena psychiczna i fizyczna. To dzięki dbałości o swoje ciało i umysł jesteśmy w stanie stawiać czoła wszelkim życiowym przeciwnościom. Coraz popularniejsze stają się aktywne formy spędzania wolnego czasu. Rekordy popularności bije
w Polsce bieganie. Nie zapominajmy jednak o regeneracji. Każdy rozsądny trener powie nam, że pełny cykl treningowy obejmuje czas wysiłku i regeneracji -tylko wtedy będzie skuteczny.

Jak się regenerować? Na pomoc przychodzą nam miejsca takie jak Mera Spa w hotelu Sopot Marriott Resort & Spa. Miejsca gdzie odpoczynek jest rzeczą nadrzędną, a pielęgnacja ciała doprowadzona jest do perfekcji. Jaki mają na to sposób? W Mera Spa postawiono na kontakt między ludzki. Zespół dobrano w taki sposób, aby tworzyły go osoby profesjonalne, ale przede wszystkim pełne pasji, ciepła i świadomości swojej misji. Olbrzymie możliwości tego miejsca: lokalizacja przy samej plaży, cztery baseny, dwie strefy saun, cztery wanny z hydromasażem i 35(!) gabinetów do pielęgnacji pokazują jak silna jest potrzeba regeneracji. Menu zabiegowe oparte na dopracowanych niemal do perfekcji procedurach, doskonałe marki kosmetyczne (w tym stworzona specjalnie dla tego miejsca linia MERA Amber Cosmetics – z dodatkiem ekstraktu z bursztynu!). To wszystko w połączeniu z lokalizacją, ale przede wszystkim z doskonałą obsługą sprawia, że Mera Spa staje się dla odwiedzających miejscem niemal niezbędnym w codziennym życiu.

Mera Spa otwarte jest dla wszystkich, zarówno gości hotelowych, jak i lokalnych odwiedzających. Siedząc w Recepcji Spa i obserwując twarze gości opuszczających to miejsce, dostrzec można prawdziwe piękno i kwintesencję szczęścia. Jak śpiewał Bobby McFerrin w znanej piosence „Don’t worry be happy” –  „Bo kiedy się martwisz, masz okropny wyraz twarzy i to wszystkich dobija”. Życie jest dużo przyjemniejsze kiedy się uśmiechamy. Pamiętajmy jakie to ważne. Zrelaksowana twarz to piękna twarz, a szczęście to Mera Spa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *