Kiedy przyroda staje się inspiracją

Na skraju lasów Mazur Zachodnich, na granicy Rezerwatu Leśnego „Sosny Taborskie”, we wsi Stare Jabłonki, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, mieści się czterogwiazdkowy Hotel Anders. Malownicza sceneria z pachnącym, majestatycznym lasem, czystą wodą mazurskich jezior i świeżym powietrzem musiała znaleźć odzwierciedlenie zarówno w jego proekologicznej filozofii, jak i jego wyjątkowej przestrzeni.

Tekst: Joanna Pecold

Nie bez powodu hasło hotelu to „Naturalnie na Mazurach”. Środowisko naturalne jest bowiem jego największym skarbem. Jeśli szukacie miejsca, gdzie odpoczywa się aktywnie, zdrowo i w zgodzie z naturą, to sielska atmosfera Starych Jabłonek bez wątpienia Was urzeknie. Nazwa wsi nie tylko zobowiązuje, ale i inspiruje, bo na każdym kroku odnajdziecie smak, zapach i obecność jabłka. Kuchnia Hotelu Anders to nowoczesne, ale też nawiązujące do historii miejsca potrawy. Ryby, świeże warzywa i owoce trafiają na stoły od pobliskich dostawców. O podniebienia gości dba szef kuchni Dariusz Struciński – zaangażowany w ideę Slow Food, wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami. Spokój ciała i ducha odnajdziecie w centrum NaturalSPA z basenem i strefą saun, a także bogatą ofertą masaży klasycznych i orientalnych. Przepiękna okolica, w otoczeniu kolejnego z symboli Starych Jabłonek, czyli sosny taborskiej i sosnowych lasów, sprzyja rowerowym i pieszym wycieczkom. Zapierające dech sielskie widoki to niewątpliwy atut hotelu i jego położenia. Tak opisuje swoim gościom hotelowym, jedną z tras, specjalnie przygotowany dla nich przewodnik: „Aby znaleźć się w lesie z 230-letnim drzewostanem sosnowym i dojść nad brzeg jeziora Szeląg Mały, wystarczy za bramą hotelu skręcić w lewo…”.

Anders (1)

Naturalne warunki sprzyjają dbaniu o zdrowie. Spływy kajakowe, regaty żeglarskie, windsurfing, wyścigi smoczych łodzi, gry terenowe, nordic walking czy turnieje siatkówki plażowej to tylko niektóre z atrakcji, z jakich mogą korzystać goście. Aktywnemu wypoczynkowi służy rozbudowana baza rekreacyjna. Do dyspozycji gości są 4 korty tenisa ziemnego, 8 boisk do siatkówki plażowej, oraz boisko do piłki nożnej. W hotelu można zagrać w kręgle, squash’a, tenisa stołowego czy bilard. Za doskonałą organizację Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w 2013 r. hotel otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą Imprezę Roku w plebiscycie organizowanym przez Przegląd Sportowy i TVP.

Anders (4)

Proekologiczna filozofia hotelu to nie tylko takie działania, jak wykorzystywanie odnawialnych, naturalnych źródeł energii w ogrzewaniu obiektu, energooszczędne oświetlenie, własne ujęcie i uzdatnianie wody czy segregacja odpadów ogólnych. Kiedy na drodze budowy hotelu stanęła sosna, nie została stracona, a jej zapach i szum igieł cieszy do dziś. Miejsce i położenie zobowiązuje. Hotel edukuje swoich gości w zakresie ekologii i przyrody i mobilizuje do bycia eko. Organizuje np. warsztaty rozpoznawania drzew i ptaków, a specjalna propozycja dla firm to tzw. „zielone konferencje”, gdzie integracja połączona jest z działaniami proekologicznymi, takimi jak: sadzenie drzew, stolarka leśna, ekoplenery malarskie czy budowa ekozabawek dla dzieci. Postawa hotelu znajduje uznanie nie tylko w oczach hotelowych gości. Hotel Anders został laureatem III edycji ogólnopolskiego programu „Odpowiedzialnie z Naturą” i otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce „Ekoinspiracja 2015” w kategorii Wypoczynek.

Anders Hotel (18) Anders (2)

Hotel Anders to miejsce dla ciała i ducha. Jeśli chcesz spotkać się z naturą, zrób to „Naturalnie na Mazurach” w hotelu Anders. Romantyczny taras hotelowy z widokiem na zachodzące nad jeziorem słońce to idealne miejsce na jesienny wieczór.

Zdjęcia: Hotel Anders

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *