Keep peeling! – niech ciało odetchnie zdrowiem!

Przed kolejnym sezonem szczelnej ochrony przed chłodem, deszczem i słotą, warto przygotować zmęczone słońcem ciało na szok termalny. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć jesień ze SLOV i Hagi Cosmetics. Pierwszy w Polsce serwis slov-folk wraz rodzinną marką kosmetyków już 24 września zaprasza na 3 godzinny trening pielęgnacji ciała!

Któż chociaż raz nie borykał się z problemami suchej, odwodnionej skóry, która sprawiała wrażenie po prostu smutnej i osłabionej? Komu tak naprawdę pomogły ogólnodostępne, masowo produkowane kosmetyki, zamknięte w plastiku? Czy istnieje skuteczna alternatywa?  Gdy w okresie babiego lata Twoja skóra krzyczy „ratunku!” nie należy tego sygnału lekceważyć. Jeśli ogólnodostępne, masowo produkowane kosmetyki w plastikowych opakowaniach nie skutkują, czas poznać skuteczną i zdrową alternatywę.

Sezonowość dotyczy nie tylko natury, ale i naszego codziennego życia. Czerpiąc z przyrody można odżywiać i ciało i zmysły. Naśladując harmonię, jaka płynie z takiego postrzegania natury, której człowiek jest kluczowym ogniwem, serwis SLOV – od ponad roku integrujący przedstawicieli, twórców, autorów i ekspertów z pogranicza ludowości, natury i trendów slow – we współpracy z kosmetyczną marką Hagi Cosmetics, przygotował jedyny w swoim rodzaju trening pielęgnacji ciała, czyli warsztaty przygotowywania naturalnych peelingów, odpowiadających indywidualnym potrzebom każdego typu skóry.

Kosmetyki tworzone podczas treningu opierają się na dwóch podstawowych bazach: delikatniejszym cukrze oraz mocniejszej soli zabłockiej i bocheńskiej.

Uczestnicy spotkania będą dodawać do wybranej bazy olej naturalny: z pestek brzoskwini, śliwkowy, słonecznikowy, makadamia, jojoba, masło shea. W zależności od preferencji użyte mogą być również: nasiona maku, czarnego bzu, żurawiny, glinki. Na koniec własnoręcznie przygotowany kosmetyk wzbogacony zostanie wybranym przez siebie zapachem, skomponowanym z różnych olejków eterycznych takich jak limetkowy, grejpfrutowy, miętowy, mandarynkowy, z trawy cytrynowej, lawendowy, cytrynowy.

Samodzielnie przygotowany peeling to idealny kosmetyk, który nie tylko złuszcza naskórek ale i pobudza  mikrokrążenie skóry. Stosowany w odstępach kilkudniowych, sprawi, że przesuszona po lecie skóra będzie odżywiona i gładka. Przy okazji tworzenie indywidualnego kosmetyku to przygoda, a dla  twórców Hagi Cosmetics  – radość dzielenia się wiedzą.

Smaczku dodaje fakt, że warsztaty odbędą się w przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy, czyli na społecznym piętrze Domu Braci Jabłkowskich (najstarszy dom handlowy w Polsce), gdzie mają miejsce liczne wydarzenia przywracające do łask tradycję rzemiosła.

Część dochodu z opłat za udział w treningu pielęgnacji ciała zostanie przeznaczona na pomoc gminom, które ucierpiały podczas sierpniowych burz.

Keep peeling! – trening pielęgnacji ciała

Kiedy? | 24 września 2017 (niedziela); godz. 11:30 – 14:30

Gdzie? | Dom Braci Jabłkowskich, 3. piętro – Marzyciele i Rzemieślnicy

Cena? | 30 zł

Liczba miejsc? | 25

 

Kontakt: ania.kalinowska@slov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *