Jak kwitnący sad w sercu miasta

Kilka minut od tętniącej życiem gdańskiej Starówki znajdziemy miejsce, w którym każdego dnia przybywają jak do swojej przystani goście z całego świata. Zarówno ci, którzy są tu w celach biznesowych, jak i turyści spragnieni wrażeń z odwiedzin jednego z najpiękniejszych miast Polski. 4-gwiazdkowy hotel Sadova obiecuje pobyt w wyrafinowanym stylu.

Tekst: Ewelina Lewkowicz-Żmojda

Goście hoteli na całym świecie narzekają na bezosobowość obiektów, przez co czują się w nich obco, nieswojo. Gdy coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo. W Sadovej jest inaczej…

Tu każdy zakamarek dopieszczono tak, by klienci poczuli się jak w swoim drugim domu. Przytulne, kameralne zakątki sprzyjają relaksowi po całym dniu zwiedzania lub służbowych obowiązków. Hotel czeka na klientów zarówno biznesowych, jak i turystów. Bliskość zachwycającej gdańskiej Starówki to wygoda i prestiż. Zaledwie pięciominutowy spacer dzieli gości od magicznego Długiego Targu. Zabytkowe kamieniczki, zachwycający ratusz, przytulone do siebie kawiarenki, słynna fontanna z Neptunem – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Do zażywania chwil relaksu zachęca w Sadovej strefa wypoczynkowa z basenem, sauną i strefą fitness. Z kolei część konferencyjna z trzema salami nawiązującymi do Trójmiasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia, to komfortowa przestrzeń dla biznesu.

Gdzie tradycja spotyka nowoczesność

Hotel wpisuje się w styl architektury miasta, nawiązując do jego tradycji, jednak w nowoczesny sposób. Łączy tym samym ducha przeszłości z nowoczesnością i designem. Obiekt powstał w miejsu, gdzie przed wojną stało pięć kamienic – mieści się dokładnie w ich obrębie. Ceglana elewacja nawiązuje do historii Gdańska i obecnego sąsiedztwa.

Amatorzy niezwykłych form i unikatowego wzornictwa docenią elegancką, industrialną aranżację przestrzeni hotelu. Tu nic nie znalazło się przypadkowo. Każda lampka czy krzesło budują klimat nowoczesności i eklektyzmu. Esteci i osoby z artystyczną duszą pokochają smak wnętrz Sadovej. Ale nie tylko! Jest jeszcze przecież Papieroovka – restauracja, którą goście chwalą za wybitną kuchnię.

Przez żołądek do serca

W Papieroovce szefowie kuchni wyczarowują niezwykłe kombinacje smaków, w finezyjny sposób łącząc tradycje kulinarne regionu z europejskimi wpływami. Wielu gości straciło serce dla wykwintnych śniadań czy kolacji w tym miejscu, co można przeczytać chociażby w komentarzach, jakie zostawiają w podziękowaniu za pobyt.

Do sadu po papierówki

W malowniczym sadzie na wsi, pełnym drzew jabłoni, rosną soczyste papierówki. W centrum metropolitalnej trójmiejskiej dżungli wyrasta Sadova, w którym Papieroovka kusi podniebienie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *