Festiwal Smaku w Bydgoszczy startuje już 17 lipca!

Długo wyczekiwane wydarzenie staruje już 17 lipca. Przez pięć dni będziemy mogli odwiedzać najlepsze bydgoskie restauracje i kawiarnie by delektować się festiwalowymi potrawami.

Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

Restauracje lub kawiarnie serwują festiwalowe menu w cenie przystawka+danie główne za 20 zł oraz, 10 zł kosztować będzie zestaw napój+deser. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Dostępna jest już lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Możecie je znaleźć na naszym profilu na Facebook- oraz stronie. Będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Wśród dań znalazły się w większości dania autorskie, oryginalne i zaskakujące zarówno treścią, jak i formą. Na festiwalowych smakoszy czekać będą niebanalne przystawki oraz dania główne. Nie zabraknie pysznych deserów w towarzystwie aromatycznej kawy w wielu odsłonach. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Zanim udacie się do lokalu warto – choć nie jest to obowiązkowe – zarezerwować stolik w wybranej restauracji lub kawiarni – – wyjaśnia Kamil Dutkiewicz.

Oprócz tego na profilu wydarzenia można brać udział w wielu konkursach z nagrodami (kluby fitness, salony piękności, dietetycy oraz inne).

Publikujcie zdjęcia, komentujcie, meldujcie się w restauracjach! Im większa aktywność i kreatywność tym większa szansa na zdobycie nagrody, a będzie ich bardzo dużo. Podążaj ze smakiem kulinarnym szlakiem!

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Opolu, Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach, Tychach oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

Zapraszamy na oficjalną stronę www.Festiwal-Smaku.pl oraz profil na Facebook-u – Festiwal Smaku Bydgoszcz – www.facebook.com/festiwalsmakubydgoszcz

 

FESTIWALOWE RESTAURACJE I KAWIARNIE

 1. King Fu Fusion
 2. Tentego Cafe & Restaurant
 3. No 1 Restaurant & Wine Bar
 4. Spiżarnia
 5. Regionalna Warzelnia Piwa
 6. Restauracja Luizjana Bydgoszcz
 7. Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz
 8. Gusto Bistro&Pizza Gdańska 55
 9. Restauracja Ugotowany
 10. Piekarnia
 11. Restauracja Pasza
 12. Piatto Bianco Ul. Poznańska 8
 13. Cafe Kino
 14. Kurkuma Sushi & Fusion Restaurant
 15. Restauracja w hotelu Pan Tadeusz
 16. Pepper Mint bistro
 17. Przepis Bistro

 

MAPA

https://drive.google.com/open?id=1s5t-ZkaSaBhp8ZYmRU13GlrUln4&usp=sharing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *