Art ORIENT Express by Grzegorz Gruza.

Galeria Orient nabiera tempa. Tym razem miłośników sztuki aktualnej zaprasza w malarską podróż legendarnym środkiem transportu, jakim jest Orient Eksperss. Za sterami lokomotywy zasiądzie młody, zdolny artysta Grzegorz Gruza. To właśnie jego twórczość zabierze nas w niezapomnianą podróż po najskrytszych zakamarkach Pragi, Warszawy, Odessy… Najdłuższy przystanek odbędziemy w upalnej Hawanie. Dzięki wielkoformatowym pracom przespacerujemy się podziwiając zabytkowe kamienice, wąskie uliczki, stare auta, poczujemy miejski zgiełk, zapach ropy i wyścigi motocrossowe.

Grzegorz Gruza jest szczególnym artystą dla Galerii ORIENT, gdyż to właśnie jego prace pojawiły się jako pierwsze na początku działalności, na ścianach galerii w budynku przy ul. Małopolskiej 5. Artysta pochodzi z Dęblina. Urodzony w 1980 roku. Od ponad 15 lat związany z Poznaniem, gdzie mieszka i pracuje. W swojej pracowni tworzy m.in. malarstwo i rysunek.Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureat prestiżowych konkursów, plenerów. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury w Poznaniu. Do swoich prac autorskich
używa oleju, akrylu i tuszu. Jego twórczość słynie z grubych, zdecydowanych męskich pociągnięć pędzlem,
dzięki czemu jego prace są ekspresyjne, dynamiczne, zapamiętywalne . W swojej twórczości łączy realizm z abstrakcją. Inspiracje czerpie z podróży, ludzkich emocji, chwili, światła i muzyki. Jak sam mówi:”Uprawia malarstwo gestu, tylko płótno wie, co tak naprawdę kryje się w jego głowie…” Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach państwowych, zarówno w kraju jak i zagranicą.

DSC_0591

DSC_0592

Już 8 marca w nowym gmachu Szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, Grzegorz Gruza zaprezentuje 30 prac malarskich wykonanych w technice olej na płótnie. 8 marca o godzinie 19.00 zaplanowane jest uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty.

Wystawę będzie można podziwiać do 9 kwietnia 2016.

Organizator:
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, 70-513 Szczecin
Galeria ORIENT, ul. Małopolska 5, 70-513 Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *