„Absolutely Fabulous Dancers” – unikatowy pocisk absurdu

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł – a to wszystko w rytmach tańca współczesnego. Może być bardziej absurdalnie? Chyba nie! HOTELOKO movement makers wystąpi już 30 czerwca i 1 lipca w PROMie Kultury Saska Kępa. Wstęp wolny.

Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii, w  ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny, absurdalny styl taneczny, który burzy wszelkie stereotypy i oczekiwania.

  • Zapraszam na absolutnie fantastyczny tercet taneczny! Wspólnie trenujemy ze sobą już od ponad roku i poprzez połączenie metod aktorskich i techniki tańca współczesnego wypracowaliśmy unikatowy styl taneczny, który niczym pocisk absurdu, niczym niszcząca kula, wyważa kolejne cegły w ścianie – mówi Magdalena Przybysz, choreografka, tancerka i autorka koncepcji performansu Absolutely Fabulous Dancers. Tancerze samotnie biegną pod niebem gwiazd oraz znajdują się w odmiennych konstelacjach zadając sobie pytania iście filozoficzne, m.in.: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy, aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy piękno można na nowo odnaleźć w prostocie codzienności? – dodaje Przybysz.

 

– HOTELOKO movement makers powstał w 2011 roku z mojej inicjatywy; początkowo nazwa brzmiała Teatr HOTELOKO, ale zmieniliśmy ją, ponieważ nowa nazwa lepiej oddaje charakter naszych wspólnych działań artystycznych – dodaje aktorka, reżyserka i producentka Agata Życzkowska. Obecnie współtworzę go z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim, którzy razem ze mną realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performans, łącząc te dziedziny sztuki. Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą: JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW.

Więcej informacji: www.facebook.com/Hoteloko, www.fundacjarozwojuteatru.pl

ABSOLUTELY FABULOUS Dancers
performans / premiera:
30 czerwca i 1 lipca, godz. 19:00
PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Wstęp wolny na zaproszenia. Rezerwacja zaproszeń: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Koncepcja: Magdalena Przybysz z Kosmosu

Choreografia: Magdalena Przybysz z Kosmosu / Wojciech Princessa Grudziński

Reżyseria i dramaturgia: Agata Star Życzkowska

Koncepcja stylistyczna / reżyseria świateł / zdjęcia: Anna Świetlana Ciupryk

Występują: Agata Star Życzkowska, Magdalena Przybysz z Kosmosu, Wojciech Princessa Grudziński Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Partnerzy: Prom Kultury Saska Kępa / Centrum Promocji Kultury / Teatr Baza / Fundacja Burdąg / Centrum w Ruchu / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Patronat medialny: Kwartalnik TANIEC  / Teatr Dla Was / Mówią Na Mieście / SlowLife.pl / Warsawholic / Teraz Teatr

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

Po spektaklu premierowym 30.06.2017 r. zapraszamy na spotkanie artystów z widzami

Spotkanie prowadzi: Hanna Raszewska

Podziękowania za pomoc w realizacji performance dla Anny Ciupryk, Bastiana Knober-Żebrowskiego, Krystiana Łukaszewicza, Bartłomieja Mamajka, Karoliny Ogrodowskiej, Kariny Szutko, Lucyny Wieczorek, Tomasza Zadróżnego

Zapraszamy także na blog prowadzony przez 12-letnią tancerkę, Karinę Szutko: http://absolutelyfabulousdancers.blogspot.com

Więcej informacji o wydarzeniu na: www.facebook.com/events/463686240649941/

 

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

MAGDALENA PRZYBYSZ – choreografka/performerka/tancerka
Jest jedną z bohaterek książek o tańcu Anny Królicy „Pokolenie solo” oraz Witolda Mrozka „Nowy taniec”. Stypendystka Ministra Kultury 2013 w dziedzinie taniec, stypendystka Solo Projekt 2009 Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk, absolwentka Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie. Rozpoczęła swoją taneczną drogę artystyczną w 2003 roku w Krakowie w Eksperymentalnym Studio Tańca (EST) Iwony Olszowskiej. Obecnie współtworzy wraz z Agatą Życzkowską i Wojciechem Grudzińskim HOTELOKO movement makers. Ponadto pogłębia swój warsztat biorąc udział w specjalistycznym kursie edukacji somatycznej Body Mind Centering w Embody Move Association w Londynie, podczas której eksploruje zagadnienia anatomii, biofizjologii oraz przekłada tę wiedzę na język współczesnej choreografii.

AGATA ŻYCZKOWSKA – aktorka/performerka/reżyserka/producentka
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Jest prezeską Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ oraz współorganizatorką projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. W 2011 roku założyła Teatr HOTELOKO – obecnie HOTELOKO movement makers, który współtworzy z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim. Jest autorką koncepcji i reżyserką performansu „frau mujer femme” w choreografii Magdaleny Przybysz (2016) oraz autorką dramaturgii i reżyserką performance „#moiprzyjacieletancza” w koncepcji i choreografii Magdaleny Przybysz – performans prezentowany w ramach Sceny Tańca Studio w Warszawie (2016), a także na Mandala Performance Festiwal we Wrocławiu (2017) oraz wybrany do prezentacji w programie Scena dla Tańca 2017.

WOJCIECH GRUZIŃSKI – tancerz / choreograf

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendysta holenderskich programów Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) oraz Sichting Btekker – La Bastide (2013). Miedzy 2014 a 2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach ‚Spring Tide’ i ‚About Lucien’. Współpracował z zespołem CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 r. zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu pt. „SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny”. Obecnie wraz z Magdaleną Przybysz i Agatą Życzkowską współtworzy HOTELOKO movement makers, z którymi zrealizował performans „#moiprzyjacieletancza” (2016).

 

ANNA CIUPRYK – autorka kostiumów i scenografii / fotograf

Stylistka i fotograf. Od początku związana z magazynem Miasto Kobiet, współpracuje z uznanymi projektantami (Natasha Pavluchenko, Michał Starost, nieistniejący już duet Zemełka&Pirowska), realizuje komercyjne sesje zdjęciowe na potrzeby kampanii reklamowych (4f, Śnieżka – kampania z Mamedem Kalidovem). Najczęściej zajmuje się przygotowywaniem lookbooków dla projektantów, małych i większych firm odzieżowych oraz realizowaniem kampanii wizerunkowych. Największą radość sprawiła jej publikacja na prestiżowym portalu internetowym Fashion Gone Rouge.

http://annaciupryk.com

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *