5×5 FETU-JEMY. Marta Gessler zaprasza na 5. Targi Książki Kulinarnej

V edycja Targów Książki Kulinarnej odbędzie się w weekend 7-8 października w restauracji QA na warszawskim Jazdowie i połączona będzie z jubileuszem 25-lecia Qchni Artystycznej. Na targi i wydarzenia towarzyszące zaprasza restauratorka i autorka książek Marta Gessler.

Targi Książki Kulinarnej to wydarzenie, które jest organizowane przez Martę Gessler, znaną i cenioną polską restauratorkę, autorkę felietonów, książek, projektantkę ogrodów, właścicielkę warszawskiej restauracji Qchnia Artystyczna w warszawskim Zamku Ujazdowskim i kwiaciarni Warsztat Woni.

Na pomysł Targów Książki Kulinarnej Marta wpadła w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ten projekt z roku na rok. To wydarzenie łączące książki i gotowanie, miłośników dobrego jedzenia, amatorów gotowania, ludzi ciekawych kulinarnego świata wpisało się w kalendarz warszawskich wydarzeń o tematyce kulinarnej.

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: 5×5 FETU-JEMY (czyli świętujemy).

Program tegorocznych Targów Książki Kulinarnej – dotyczy prostego rachunku 5 X 5 = 25.

5 Targi, 25 urodziny Qchni Artystycznej, 5 szkół gotowania, 5 cukierni, 5 kwiaciarni,

25 wystawców książek kulinarnych i 5 laureatów nagród QA.

„Ważny jest dla mnie powrót do wręczenia nagród QA, dla wybitnych osobowości postmodernistycznych, który rozpoczęłam w 1994 r. Laureatami, byli między innymi Jeremi Przybora, Janusz Weiss, Adam Hanuszkiewicz, Manuela Gretkowska, Kora i Kamil Sipowicz, Piotr Bikont. Wszyscy nagrody przyjęli może poza Violettą Villas, która uznała ją za nie wystarczająco poważną.

W tym roku QA wręczy nagrody w 5 kategoriach. Ludzie postmodernizmu idą pod prąd, nie lubią trzymać się ram i ściśle wyznaczonych granic.

Po raz pierwszy zostanie publicznie przeczytany list Jeremiego Przybory, który otrzymałam w 1996 roku. Aktualny, zabawny, pomnik zapisany na kartce papieru”  – mówi Marta Gessler.

Targi Książki Kulinarnej

To także 5 stref wystawienniczych:

– STREFA KSIĄŻEK KULINARNYCH

– STREFA CERAMIKI

– STREFA KWIATÓW

– STREFA SŁODYCZY

– STREFA „FETU-JEMY”,

gdzie zaprezentują się wydawcy książek i czasopism o tematyce kulinarnej, producenci najlepszej ceramiki, wystawcy kwiatów, wystawcy słodyczy, i w końcu strefa Fetu-jemy – strefa spotkań o kuchni i wokół kuchni.

 

Zapraszamy w weekend 7-8 października 2017

(sobota w godz. 11-19 i niedziela w godz. 11-18),

Qchnia Artystyczna w Zamku Ujazdowskim, ul. Jazdów 2 w Warszawie.

Wstęp bezpłatny,

 

Informacje:

Email:targiksiazkikulinarnej@gmail.com

WWW: http://targiksiazkikulinarnej.com/

Facebook: https://www.facebook.com/qchniaartystyczna

Instagram: https://www.instagram.com/qchniaartystyczna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *